Marketing internetowy to jedna z bardzo prężnie rozwijających się branż. Współcześnie umiejętność dotarcia do klienta kanałem internetowym ma olbrzymie znaczenie niemal dla każdej firmy, dla każdego przedsiębiorstwa czy nawet jednoosobowej działalności. Na przykład, jeśli wykonasz dobrą robotę, docierając do potencjalnych klientów kasyna, nie będą musieli się zastanawiać, gdzie znaleźć Legalne kasyno online w Polsce. Nic dziwnego, że dobrzy specjaliści od marketingu internetowego są bardzo cenieni. Chcąc zdobyć ciekawą pracę, warto się zainteresować tą właśnie gałęzią marketingu. Tylko jak uzyskać praktyczne umiejętności i doświadczenie?

Bądź kreatywny

W dzisiejszych czasach zdobycie wiedzy niemal z każdego tematu jest dużo łatwiejsze niż dawniej. Do dyspozycji mamy przecież nieograniczone zasoby internetu. Ucząc się, mając wiadomości, zdobyć możemy teoretyczne podstawy wykonywania jakiegoś zawodu. Często jednak zadajemy sobie pytanie: no ale kto mnie zatrudni, skoro nie mam żadnej praktyki? Faktycznie jest to bardzo ważne, bo często o tym, jak dobrze, jak efektywnie pracujemy, decyduje nie to ile wiemy w danej dziedzinie, ale jak umiemy tę wiedzę wykorzystać w praktyce. Dokładnie tak jest z marketingiem internetowym. Ale bez obaw: zdobycie doświadczenia nawet we własnym zakresie jest bardzo łatwe. Wystarczy trochę kreatywności i zaangażowania, a także czasu, który poświęcimy na pracę.

No ale jak praktykować?

Najbardziej klasycznym przykładem jest zgłoszenie się na staż do agencji marketingowej. Jeśli jednak chcesz próbować innej drogi, zacznij na przykład od założenia swojego bloga. Próbuj prowadzić go tak, by przyciągać do niego coraz więcej czytelników. Najpierw musisz ustalić, co będzie twoim produktem – czyli o czym będziesz pisał. Oczywiście blog nie wystarczy. Marketing internetowy to przecież kanały social mediowe: zakładasz profil na Facebooku, Instagramie czy Twitterze,ale nie tylko. Wybrać możesz takie portale, na których Twoim zdaniem produkt znajdzie swojego odbiorcę. Dla promocji swojego serwisu przygotowujesz mailingi czy landing page – rozwijasz marketing. Być może zdecydujesz się napisać e-booka, którym zainteresujesz nowych czytelników?

Kilka pomysłów na  zdobycie doświadczenia

Już samo prowadzenie bloga i profili w portalach społecznościowych wymagać będzie od Ciebie dużego zaangażowania i pomysłowości. A robić to możesz w zasadzie za darmo. Jedynym kosztem, jaki będziesz ponosić, jest opłata za domenę (stawianie bloga na płatnej domenie jest bardziej opłacalne z punktu widzenia SEO). Taką domenę jest łatwiej wypozycjonować, a to również możesz robić we własnym zakresie, mając podstawową wiedzę z optymalizacji treści oraz przygotowania bloga pod roboty internetowe. Taki sposób nauki nie tylko jest bardzo efektywny, ale też sprawia, że zdobywasz właśnie takie umiejętności, które faktycznie wykorzystujesz. Kiedy już wiesz, jak założyć konto, uczysz się, jak dodawać posty, sprawdzasz czy przyciągają one uwagę. Jeśli nie, szukasz sposobu na to, by wzbudzały zainteresowanie i osiągały duże zasięgi. Przy okazji możesz nauczyć się tworzyć ciekawe grafiki przy użyciu prostych programów dostępnych również za darmo – jak choćby Gimp. Wkrótce okaże się, że blog zaczyna przyciągać nie tylko czytelników, ale również reklamodawców, a Ty przy okazji nauczyłeś się wielu przydatnych rzeczy.

Możesz być pewny, że potencjalny pracodawca doceni umiejętnie zbudowany biznes internetowy, bo to najlepiej pokazuje, że jesteś doświadczony i masz pomysły.


Art.spons.